Kuchyne, Tipy a triky / 15. marca 2023
Chystáte sa tento rok tento zariaďovať novú kuchyňu? Pozrite sa na aktuálne trendy

Trendy v interiérovom dizajne sa menia každoročne a postupne sa vyvíjajú. Niektoré ostávajú populárne dlhodobo, iné po roku či dvoch úplne vymiznú. Ak sa chystáte zariaďovať tento rok novú kuchyňu, vybrali sme pre vás niekoľko trendov, ktoré považujeme za dlhodobo obľúbené a veríme, že si nájdu svoje miesto aj vo vašej vysnívanej kuchyni. 

Neutrálne a prírodné farebné odtiene 

Určite ste už zaznamenali trend neutrálnych farieb a prírodných odtieňov. Tie si našli svoje miesto aj medzi tohtoročnými trendami. Tieto farby vnesú do vašej kuchyne nadčasový a zároveň veľmi sofistikovaný dizajn. Ich použitie nemusí pôsobiť nudne, pretože vám ponúka množstvo možností, ako jednoduché a čisté farby oživiť. Navyše, ak sa rozhodnete pre neutrálne farby, môžete si byť istý, že vás kuchyňa po určitej dobe neomrzí. Tieto farebné odtiene jej naopak pridajú nadčasovosť, ktorá je kuchynskom dizajne nevyhnutná. 

Inovatívne inteligentné riešenia a technológie 

Inteligentná domácnosť je pojem, s ktorým sa stretávame čoraz častejšie. Všetky moderné domácnosti disponujú aspoň jedným inteligentným riešením, ktoré uľahčuje fungovanie. Medzi takéto riešenia patria napríklad inteligentné osvetlenie či kuchynské spotrebiče, ako sú chladničky s integrovaným displejom a hlasovým ovládaním. Tie vám vedia pripomínať dôležité udalosti alebo automaticky pridávať potraviny na nákupný zoznam. Použitím týchto technológií môžete svoju kuchyňu zmodernizovať a zjednodušiť si každodenné úlohy.

Minimalizmus v každom kúte

Minimalistické bývanie nie je len aktuálnym trendom. Pre mnohých sa stal minimalizmus životným štýlom. Jednoduchosť viete do svojej kuchyne aplikovať hneď niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je samotný dizajn, ktorý charakterizujú čisté línie, jednoduché farby a absencia prehnaných dekoratívnych prvkov. Ďalším spôsobom, ako vniesť minimalizmus do kuchyne sú praktické úložné systémy, ktoré vám pomôžu efektívne uložiť všetko z dohľadu. Kuchynská linka tak ostáva prázdna a všetky potrebné veci majú svoje miesto v skrinkách a organizéroch. 

Otvorený koncept kuchyne

V novostavbách domov či bytov dnes už len zriedka nájdeme kuchyňu, ktorá je oddelená od obývačky. Otvorený koncept kuchyne patrí medzi dlhodobo obľúbené trendy a to najmä vďaka výhodám, ktoré ponúka. Vďaka spojeniu kuchyne a obývacej miestnosti získate veľký presvetlený priestor, ktorý sa stane srdcom vašej domácnosti. Ak sa rozhodnete pre tento koncept kuchyne, myslite na to, že ho bude treba pomyselne oddeliť barovým pultom, ostrovčekom alebo jedálenskou zónou. 

Praktické úložné riešenie

Organizéry a úložné systémy prenikli do nášho každodenného života a stali sa jeho neodmysliteľnou súčasťou. Vznik tohto trendu môžeme pripísať najmä Marie Kondo, japonskej odborníčke na zorganizovanú domácnosť. Vďaka praktickým organizérom či úložným riešeniam získate okrem poriadku aj maximálny prehľad o tom, čo sa vo vašej, aj malej kuchyni nachádza. V tomto prípade sa môžete rozhodnúť pre vstavané úložné systémy, ktoré budú súčasťou kuchynskej linky alebo pre organizéry a predeľovače, ktoré si viete dopĺňať a meniť podľa potreby. 

Kuchynská linka na mieru 

Využite svoju kuchyňu na 100 % a navrhnite si kuchynskú linku na mieru. Každý priestor kuchyne je iný, preto je dôležité, aby jednotlivé časti kuchynskej linky do celého priestoru perfektne zapadli. Toto riešenie je ideálne najmä v prípadoch ak ide o atypický tvar alebo rozmery priestoru. Kuchynskú linku na mieru oceníte aj v prípade, že je kuchyňa vo vašej domácnosti malá. S riešením na mieru viete jednoduchšie využiť tento priestor a získať viac miesta na uskladnenie či prípravu jedla. 

V Agetech vám pomôžeme s návrhom aj dizajnom a spoločne vytvoríme kuchyňu, po akej túžite.

Kontaktujte nas, naši obchodní poradcovia sú vám plne k dispozícii.

Share on:

Related Posts
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne
2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor