Kuchyne, Tipy a triky / 15. decembra 2021
Preneste si škandinávsky minimalizmus aj do vašej kuchyne

V moderných interiéroch dnes rezonuje predovšetkým jednoduchosť a čisté línie. Kombináciou minimalizmu a prírody je aj stále viac obľúbený škandinávsky dizajn, ktorý vznikol počas tridsiatych rokov 20. storočia v severských krajinách Európy. Základnou črtou tohto štýlu je minimalizmus, ktorý prihliada na pohodlné bývanie a praktickosť. Nie je to však len o tom. Škandinávsky štýl prihliada aj na udržateľnosť, remeselné spracovanie a ekológiu.

Preneste si aj vy kúsok Škandinávie do vašej kuchyne. Poradíme vám, ktoré kľúčové prvky sú preň charakteristické. 

Paleta farieb inšpirovaná prírodou a čistotou

Vo farebnej palete škandinávskeho dizajnu dominuje biela a prírodné tóny dreva. Doplnkovými farbami, ktoré celému priestoru dodávajú tú správnu štipku dizajnu, sú tmavozelená, machovo zelená či ľadová modrá. Použitím týchto farieb v interiéri dodáte škandinávskemu minimalizmu útulnosť. Ak chcete pravú škandinávsku kuchyňu rozhodnite sa teda pre kombináciu bielej a dreva. Pri tejto voľbe si môžete byť istý, že vaša kuchyňa bude nadčasová.

Prírodné materiály sú pre kuchyňu v škandinávskom štýle ako stvorené

Drevené materiály sme už spomínali, pozrime sa však na ďalšie prírodné materiály, ktoré môžete v rámci škandinávskeho dizajnu zakomponovať do vašej kuchyne. Popremýšľajte nad doplnkami z kovu alebo kameňa. Ako ich však preniesť do interiéru kuchyne? Napríklad, ako úchytky na dvierkach, zástena či ako dekorácia. Spôsobov existuje mnoho, stačí ak sa poradíte s profesionálmi.

Jednoduché kuchynské skrinky, ktoré tvoria praktický priestor

Určite si mnohí z vás spomínate na kuchynské linky so vzorom na dvierkach. Presne s týmto sa v škandinávskom dizajne len tak nestretnete. Hladké a čisté kuchynské skrinky sú kľúčovým prvkom pravého škandinávskeho štýlu. Ak zariaďujete kuchyňu „po škandinávsky“ rozhliadnite sa po jednoduchých možnostiach. Pri plánovaní kuchyne však nemyslite len na jej vizuálnu stránku, aj v škandinávskom dizajne je dôležitá najmä praktickosť priestoru, rozdelenie úložných priestorov a logické umiestnenie. S týmto vám však najlepšie poradí profesionál.

Dizajnové detaily, ktoré dotvoria celý dojem

Práve detaily sú tým, čo rozhoduje o celom dojme z priestoru. Myslite na to po celý čas. Pri výbere batérie či drezu, pri výbere kuchynskej zásteny či pri nákupe dekorácií. Nebojte sa vyjsť z vašej komfortnej zóny. Napríklad ani v prípade čiernej farby. Práve čierne doplnky pridajú priestoru to správne korenie. Na súčasnom trhu s kuchyňami existuje veľa kvalitných a nadčasových doplnkov, ktoré sa dokonale hodia do konceptu škandinávskeho dizajnu, stačí nájsť to pravé pre vás.

Kuchyňa je priestor na celý život, preto do nej investujte. Nebojte sa osloviť ľudí, ktorí vám s tým pomôžu a nájdu to najlepšie riešenie, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám.

Share on:

Related Posts
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne
2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor