Kuchyne, Tipy a triky / 22. decembra 2021
Inšpirujte sa najnovšími trendmi v kuchynskom dizajne pre rok 2022

Rovnako ako každý rok, aj ten nový sa bude niesť v znamení trendov, ktoré ovplyvnia aj dizajn kuchýň. V roku 2022 teda môžeme očakávať populárnu udržateľnosť aj odvážnejšie nápady. Či už plánujete rekonštrukciu kuchyne alebo zariaďujete úplne novú, vybrali sme pre vás 6 trendov na rok 2022, ktoré vám môžu poslúžiť aj ako inšpirácia.

Udržateľnosť a ekológia

Čoraz viac ľudí sa v rôznych oblastiach života rozhoduje pre udržateľnejšie možnosti. Aj pri plánovaní kuchyne môžete podniknúť kroky, ktoré budú šetrné k životnému prostrediu. Pýtate sa, ako na to? Pri výbere spotrebičov vyberajte tie, ktoré patria do triedy A. Vstavané odpadkové koše prispôsobte na jednoduchšie triedenie. Okrem toho, je skvelým rozhodnutím výber lokálneho výrobcu kuchýň, vďaka čomu znížite stopu, ktorá je spôsobená pri doprave nábytku zo zahraničia.

Drevo

Drevená kuchyňa sa vám nemusí zdať ako úplná novinka. V roku 2022 však bude v kuchynskom dizajne dominovať drevo so svojou skutočnou textúrou. Zakomponujte ho ako doplnok alebo ho nechajte vyniknúť priamo na kuchynskej linke. Táto voľba nikdy nevyjde z módy a vy si tak môžete byť istý, že vaša kuchyňa bude stále nadčasová.

Praktické úložné priestory

Mať dostatok úložného priestoru v domácnosti je vždy veľkou výhodou. Obzvlášť vtedy, ak je úložný priestor rozumne a prakticky rozdelený. Ak vám neostal voľný priestor na komoru, zvážte pridanie priestrannej potravinovej skrinky, ktorá obsahuje okrem bežných poličiek aj zásuvky. Odkladanie vecí bude pre vás oveľa jednoduchšie.

Inteligentné spotrebiče a smart riešenia

Kuchynské spotrebiče nám každodenne uľahčujú život. Varenie s nimi nám zaberá minimálny čas a proces prípravy jedla je tak jednoduchší. Pri zariaďovaní kuchyne sa rozhliadnite po inteligentnejších variantoch. Máme pár tipov, ktoré oceníte. V Age tech nás zaujali vstavané zástrčky, batéria s filtrom, varná kanvica s možnosťou nastavenia presnej teploty, chladnička s displejom, ktorý zobrazuje nákupný zoznam alebo inteligentné osvetlenie, ktorého intenzitu si môžete nastaviť podľa vašej potreby.

Minimalizmus

Minimalistický interiérový dizajn je stále viac obľúbenejšou voľbou mladých ľudí. Rovné línie a čisté detaily kuchyne pôsobia v rušnom živote naozaj upokojujúco. Minimalistická kuchynská linka v kombinácii s tlmenými farbami bude v roku 2022 pre mnohých jasná a jednoznačná.

Podlaha

Klasické podlahy sa v novom roku objavia len v úzadí. Trend totiž prebrali vzorované podlahy, ktoré sa vrátia z rokov minulých opäť na výslnie. V kurze budú parketové podlahy vo vzore rybej kosti či šachovnicová dlažba. Mnoho starých domov a bytov má pod novou podlahou pôvodné parkety, ku ktorým sa ľudia radi vracajú. Ak ste kúpili nehnuteľnosť s pôvodnými parketami a chystáte sa rekonštruovať, zvážte možnosť, že ostanú. Ak sú z dreva, stačí ich dôkladne prebrúsiť a ošetriť špeciálnym náterom, vďaka čomu budú opäť ako nové.Napriek všetkým trendom, ktoré sa každoročne menia, je dôležité hlavne to, aby ste boli s výberom a výrobcom kuchyne spokojný vy. Vieme, že zariadiť kuchyňu tak, aby tvorila praktický a pekný priestor sa vám zo začiatku môže zdať náročné. V Age tech vám však radi pomôžeme na ceste za vašou vysnívanou kuchyňou. Naplánujte si s nami všetko do posledného detailu.

Share on:

Related Posts
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne
2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor