Kuchyna z Agetechu Cadca
Kuchyne, Tipy a triky / 26. marca 2022
Najobľúbenejšie kombinácie farieb a materiálov kuchýň

Trendy v kuchynskom dizajne sa menia každoročne, avšak stále existujú obľúbené kombinácie farieb a materiálov, po ktorých ľudia siahajú opakovane. Medzi favoritmi kuchynského dizajnu nesmie rozhodne chýbať drevo či nadčasová biela a čierna. Pozrime sa však na tieto kombinácie bližšie.

Nadčasová biela a dubové drevo

Na prvom mieste v obľúbenosti nájdete rozhodne nadčasovú a overenú klasiku, ktorou je biela kuchynská linka v kombinácii s dubovým drevom. Touto kombináciou rozhodne nič nepokazíte. Biele matné skrinky priestor opticky zväčšia a presvetlia. Dubová pracovná doska zasa vnesie do kuchyne teplo a domácu atmosféru. Biele skrinky sú ľahké na údržbu a drevená pracovná doska bude vyzerať aj po rokoch používania výborne. Túto kombináciu kuchynskej linky môžete pokojne kombinovať s doplnkami v odvážnejších farbách, napríklad s farebnými spotrebičmi. Ak teda máte radi klasiku a nevyhľadávate výrazne kúsky, táto voľba je pre vás tá pravá.

Dizajnová antracitová a dubové drevo

Čierna je v domácnosti niečo pre tých odvážnejších. Antracitové skrinky kuchynskej linky pôsobia nadčasovo a elegantne a sú skvelým riešením do väčších kuchýň s dostatkom denného svetla. Ak túžite po čiernom minimalizme s atmosférou domova rozhodne ho skombinujte s teplejším odtieňom dubového dreva. Kombinácia antracitu a dubu je čoraz viac obľúbenejšia a jej výberom nič nepokazíte.

AGE Tech - Kuchyne Dalno

Luxusný šedý kameň a lesklá biela

Ak nie ste fanúšikom dreveného nábytku, zakomponovať prírodné materiály do vašej domácnosti môžete aj prostredníctvom kameňa. Šedý kameň v kombinácii s lesklou bielou dodá vašej kuchyni šmrnc a nádych luxusu. Kamenné pracovné dosky majú dlhú životnosť a navyše sú veľmi jednoduché na údržbu.

Biele drevo v provensálskom štýle

Provensálsky štýl dokonale vystihuje atmosféru domova a aj preto patrí medzi najobľúbenejšie štýly, po ktorých sa ľudia obzerajú pri zariaďovaní kuchyne. Už dávno neplatí, že je ideálnym riešením len na víkendovú chalupu. Preniesť si túto atmosféru môžete pokojne aj do vašej domácnosti. Biele drevo s vyrezávaním a správne úchytky spolu vytvoria kuchyňu, ktorú si zamilujete.

Elegantný mramor

Mramorové pracovné dosky v kuchyni prišli pred pár rokmi ako každoročný trend, dnes ich však môžeme považovať za nadčasové. Ak túžite po dizajnovej kuchyni rozhodne sa rozhliadnite po mramorovom dekore. Vďaka nemu vytvoríte luxusný a nadčasový priestor, ktorý bude neodmysliteľnou súčasťou vašej domácnosti. Tento typ pracovných dosiek môžete kombinovať s akoukoľvek farbou skriniek. Ak ste minimalista zvoľte si bielu, ak však túžite po odvážnejšom priestore, pokojne skombinujte mramor s čiernou či smaragdovo zelenou.

Výber tej správnej kombinácie je len na vás. Nezabudnite však pri navrhovaní novej kuchyne myslieť na jej praktickosť a využitie. So všetkým sa na nás môžete pokojne obrátiť. Veríme, že spoločne nájdeme riešenie, ktoré bude dokonale odrážať vaše predstavy a požiadavky.

Share on:

Related Posts
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne
2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor