Kuchyne, Tipy a triky / 2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor

Vraví sa, že na detailoch záleží. Veľmi veľkú a podstatnú úlohu zohrávajú v interiéroch práve detaily. A inak tomu nie je ani v prípade kuchyne. Ak vás čaká zariaďovanie novej kuchyne, nezabudnite myslieť na drobnosti, ktoré vám ju pomôžu pretvoriť na dokonalý dizajnérsky priestor. Neviete o čom presne hovoríme? Prečítajte si nasledujúci článok a zistite, čo vám pomôže pri vytváraní dizajnérskej kuchyne. 

Prineste do kuchyne farby a rôzne textúry

Farby a textúry predstavujú detaily, ktoré vnesú do priestoru vašej kuchyne dušu a dodajú jej chýbajúci šmrnc. Ak patríte medzi extravagantných ľudí, nebojte sa výrazných farieb. Nezabudnite však, že menej je viac a snažte sa ich zakomponovať do priestoru sofistikovane. Nesie sa vaša kuchyňa v zemitých tónoch? Pridajte do nej olivovo alebo smaragdovo zelenú, kráľovskú modrú alebo netradičný karamelový odtieň. Tieto farby sa snažte zakomponovať napríklad prostredníctvom dekorácií, spotrebičov či v rámci kuchynskej zásteny. V prípade, že nie ste fanúšikom výrazných farieb, osviežte svoju kuchyňu textúrami. Priznaná textúra dreva, kameňa alebo kovu funguje v kuchyni výborne. 

Vytvorte dokonalú atmosféru pomocou osvetlenia

Nič neurobí lepšiu atmosféru tak, ako správne osvetlenie. Okrem klasického stropného svetla, doplňte do kuchyne aj dizajnérske osvetlenie v poličkách alebo svetelný pásik pod skrinkami kuchynskej linky. Pomocou neho sa vám podarí v kuchyni dosiahnuť príjemné svetlo, ktoré podčiarkne celkový dizajn. Pri výbere svetla vám odporúčame siahnuť po teplom svetle, ktoré nebude zbytočne narúšať pohodu v priestore. Teplé svetlo je skvelou voľbou práve v prípade, že je jeho účelom len doplniť priestor a osvetliť kľúčové detaily. 

Úchytky alebo bezúchytkové systémy

Keď sa povie detaily na kuchynskej linke, mnohí z nás si vybavia práve úchytky. Aj výber niečoho tak malého a na prvý pohľad zanedbateľného, by mal byť premyslený. Práve tieto drobnosti sa postarajú o výsledný dojem, ktorý chcete priestorom vyvolať. V kuchyni, ktorú charakterizujú čisté línie, vám odporúčame bezúchytkový systém, ktorý zachová minimalisticky vzhľad kuchynskej linky. Ak je vaša kuchyňa viac tradičná alebo v industriálnom štýle, siahnite po zaujímavých kovových alebo kožených úchytkách, ktoré budú dokonale ladiť so skrinkou a zvyškom linky.

Dekoratívne prvky a doplnky

V poslednom rade je dôležitý aj výber samotných doplnkov a dekorácií. Aj tie sa rovnako ako vyššie spomínané detaily postarajú o celkový vzhľad a atraktivitu kuchyne. Vyberajte ich preto premyslene a tak, aby zapadali do celého konceptu. Ak máte chyňu v štýle wabi sabi, siahnite po drevených alebo keramických dekoráciách. V prípade industriálnej kuchyne môžete doplniť priestor o čierne kovové misky na ovocie, stojan na kuchynské utierky alebo spotrebiče v retro štýle. 

Ak túžite po kuchyni, ktorá bude vyzerať ako z magazínu o bývaní, radi vám pomôžeme. V Agetech myslíme na všetky detaily a tiež vám poradíme, čo bude fungovať spolu najlepšie.

Share on:

Related Posts
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne
2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor