obyvacka od agetech
Obývačka, Tipy a triky / 9. septembra 2022
Ergonómia obývačky

Srdcom domu je kuchyňa, ale jeho dušou je práve obývačka. Pri zariaďovaní obývačky by ste mali hlavne pozerať na vaše každodenné potreby. Pre lepšie zorientovanie sa v tejto téme si môžeme dať pár postrehov na zariadenie obývačky snov. Je veľmi veľa možností ako si zariadiť obývačku, či už je to z pohľadu praktickosti, z pohľadu aktuálnych trendov v bývaní, ale najdôležitejšie je, aby ste sa vy v nej cítili dobre a slúžila k vašej spokojnosti. 

Obývačka pre rodinu s deťmi

Rodiny s deťmi preferujú možnosť, kde je veľa úložného priestoru. Sú to skrinky so zásuvkovým systémom, kde sa dajú všetky hračky alebo detské veci jednoducho a rýchlo upratať v prípade nečakanej návštevy. Keď už sa deti nehrajú, oceníte regály s úložnými boxami, kde sa dá večer upratať všetko, s čím sa deti hrali počas dňa. Na rôzne šálky a poháre slúžia praktické skrinky, kde je dolná časť uzatvorená nepriehľadnými dvierkami.  Vrchná časť má sklenené vitríny, kde vidno poháre, šálky, a teda plní dizajnovú časť. Výrazným prínosom môže byť veľká sedačka, ktorá je pohodlnou pre členov domácnosti, ale v prípade návštevy sa na ňu dokáže usadiť viac hostí súčasne. Rodina tráviaca spoločný čas pri jedle si často vyplní voľný priestor v obývačke dostatočne veľkým jedálenským stolom so stoličkami. Môže byť kľudne v štýle vintage, ktorý dýcha domovom. 

Obývačka pre zaneprázdnených

Pre ľudí zaneprázdnených, ktorí väčšinu času trávia v práci alebo aktívnym spôsobom života je ideálny minimalistický štýl. A teda obývačka pôsobí vzdušne, je presvetlená, v jemných tónoch, jednofarebných alebo pastelových farbách. V prípade, že chcete, aby mala nádych luxusu, vhodná je čierna alebo biela farba s výrazným doplnkom, ktorý jej dá ten správny šmrnc. Vhodným nábytkom je napríklad jednoduchá, jednofarebná skrinka pod televízor s uzatvárateľným úložným priestorom, vyhnete sa neporiadku na stole a inom nábytku. Podobne aj sedačka s pár vankúšmi, prevažne jednofarebnými alebo s geometrickými tvarmi a konferenčný stolík v kombinácií kovu a skla vhodne doplní daný priestor. Ak sa vám páčia prírodné materiály, tak z masívneho dreva, ako je to napríklad v škandinávskom štýle bývania

Obývačka pre oddych a pohodlie

Ak však preferujete pohodlie, oddych pri dobrej knihe, obývačka môže mať veľkú priestrannú knižnicu, kde uložíte všetky svoje čitateľské skvosty. Neodmysliteľným doplnkom je štýlové kreslo ušiak situované pod oknom. Vedľa kresla lampa, ktorá vám spríjemní dlhé večery s knihami. 

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl obývačky, vždy majte na pamäti, že v prvom rade sa v nej vy máte cítiť pohodlne a má slúžiť k vašej spokojnosti.

Share on:

Related Posts
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne
2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor
Leave A Comment