Kuchyne, Tipy a triky / 24. januára 2022
Praktické a kvalitné vybavenie kuchyne, ktoré určite oceníte

Zariaďovanie novej kuchyne je skvelou príležitosťou, kedy môžete do svojej domácnosti zakomponovať praktické vybavenie. Praktickým vybavením myslíme vychytávky, ktoré vám uľahčia prácu a čas strávený v kuchyni.

Batérie a kvalitné kuchynské drezy

Hoci sú v dnešnej dobe umývačky riadu samozrejmosťou v každej domácnosti, netreba zanedbať výber praktickej batérie a kvalitného drezu. Umývadlo v kuchyni jednoducho používate každý deň, a preto je lepšie vybrať alternatívu, ktorú nebudete v budúcnosti ľutovať. Siahnite teda radšej po najvyššej kvalite, ktorú vám ponúkajú napríklad nemecké značky Blanco, Schock a Franke. Vybrať si môžete silgranitový, nerezový, keramický drez alebo drez pod dosku. Voľba závisí len od vašich preferencií a predstáv. Z batérií vám odporúčame tie, ktoré majú možnosť nastavenia typu prúdu a otočnú hadicu pre lepšiu manipuláciu.

Organizéry do zásuviek

Do kuchynskej linky je potrebné uložiť veľké množstvo drobných predmetov, s čím vám pomôžu rôzne druhy organizérov na predeľovanie zásuviek či odkladanie drobností. Nad zložitejším riešením môžete premýšľať už pri plánovaní kuchyne, kedy si do projektu zahrniete aj vstavené organizéry. Tie sa najčastejšie využívajú pri plánovaní priestoru v rohových skrinkách kuchynskej linky. Úložný priestor v rohovej skrinke je možné využiť napríklad výsuvnými poličkami či špeciálnymi dvierkami, vďaka ktorým sa dostanete do skrinky pohodlnejšie.

Inteligentné osvetlenie

Ak ste fanúšikom inteligentných domácností, určite oceníte inteligentné osvetlenie aj vo vašej kuchyni. Zvážiť môžete možnosť ovládania pohybovým senzorom alebo pomocou svojho smartfónu. Ideálnym riešením je umiestniť inteligentné osvetlenie priamo pod horné skrinky kuchynskej linky, vďaka čomu dosiahnete dobré osvetlenie pracovnej dosky.

Vstavané zásuvky v kuchynskej linke

Našou najobľúbenejšou vychytávkou sú jednoznačne vstavané zásuvkové panely, ktoré sú nenápadné, nezavadzajú v zástene a dajú sa jednoducho zatvoriť. Stačí ich rozmiestniť tak, aby boli vždy „po ruke“. Vybrať si môžete medzi výsuvným alebo výklopným riešením, všetko záleží na vašej vlastnej preferencii. Takéto riešenie je praktické aj z hľadiska krátkeho dosahu zásuvky, avšak je potrebné na to myslieť už pri plánovaní kuchyne.

Možností, ako vybaviť vašej kuchyňu je veľa. Stačí nájsť tie, ktoré vám budú najviac vyhovovať. Pri rozhodovaní a plánovaní si dôkladne premyslite všetky kroky a prispôsobte kuchynskú linku vašim požiadavkám. V Agtech s vami radi preberieme vaše predstavy a odporučíme vám riešenia, ktoré vám budú vyhovovať.

Share on:

Related Posts
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne
2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor