Kuchyne, Tipy a triky / 26. apríla 2022
Efektívne využitie priestoru v malej kuchyni

Odrazovým mostíkom pri navrhovaní a zariaďovaní kuchyne je predovšetkým veľkosť samotného priestoru. Druhou kľúčovou informáciou je čas, ktorý v novej kuchyni plánujete stráviť. Na základe týchto informácií vieme určiť, akým smerom sa bude návrh uberať. Pamätajte, že nech je vaša odpoveď na tieto otázky akákoľvek, určite na ňu existuje efektívne riešenie. Pozrime sa, ako si však poradiť s malou kuchyňou, ktorá potrebuje dostatok úložného priestoru. Stačí, ak sa poriadne zamyslíte nad využitím každého kúta.

Skrinky až po strop

Moderné a veľmi efektívne riešenie do kuchyne akejkoľvek veľkosti sú nástenné skrinky siahajúce až po strop. Vysoké skrinky vám poskytnú úložný priestor navyše, ktorý by vám v prípade skriniek bežných veľkostí mohol v malej kuchyni chýbať. Mnohým sa tento spôsobom môže zdať na prvý pohľad nepraktický. Avšak, stačí veci v skrinkách zorganizovať tak, aby sa na samotnom vrchu nachádzali výhradne veci, ktoré nepoužívate často.

AGE Tech - Kuchyne Dalno

Využite priestor okolo chladničky

Priestor nad chladničkou býva v mnohých kuchyniach nevyužitý a zíva prázdnotou. Ak máte malú kuchyňu a potrebujete viac úložného priestoru, mali by ste zvážiť zabudovanie chladničky do kuchynskej linky a pridanie skriniek nad chladničku. Okrem jednotného vzhľadu získate priestor, ktorý môžete využiť oveľa efektívnejšie.

Premeňte bočné steny kuchynskej linky na otvorené police

V malej kuchyni na otvorené police zvyčajne nebýva priestor. Existuje však jedno miesto, kam viete takýto typ políc efektívne zakomponovať. Reč je bočných stenách kuchynskej linky. Vďaka otvorenej polici viete premeniť nudný priestor na dizajnovú časť. Ak máte radi vstavané osvetlenie pridajte ho pod jednotlivé police LED pásiky a vytvorte si tak z políc napríklad malú, ale dizajnovú domácu vinotéku.

Výsuvné riešenia pre rohové skrinky

Rohové skrinky sú súčasťou takmer každého návrhu kuchyne. Je však dôležité, aby boli navrhnuté s maximálnym možným využitím. Vyskúšajte do nich umiestniť výsuvné systémy, vďaka ktorým vyplníte celý priestor skrinky a zároveň sa do nej pohodlne dostanete.

Skryté zásuvky

Posledným tipom, je obľúbené umiestnenie menších zásuviek do veľkých výsuvných skriniek kuchynskej linky. Týmto spôsobom získate ďalší úložný priestor no zároveň zachováte minimalistický vzhľad kuchyne. Vnútorné zásuvky môžete využiť na uskladnenie menších vecí akými sú napríklad príbory, koreniny či čaje.

Nezabudnite, že aj v malom priestore je možné navrhnúť kuchynskú linku, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky. Stačí, ak sa poradíte s profesionálmi, ktorí nájdu efektívne riešenie na mieru pre každého zákazníka.

Share on:

Related Posts
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne
2. apríla 2023
Detaily, ktoré premenia vašu kuchyňu na dizajnérsky priestor
Leave A Comment