Digestory do kuchyne. Ako si vybrať ten správny?
Kuchyne, Tipy a triky / 16. novembra 2022
Digestory do kuchyne. Ako si vybrať ten správny?

Výber vhodných kuchynských spotrebičov môže byť občas poriadne náročný. Je potrebné zohľadniť ich parametre, vzhľad a takisto cenu. Ani pri výbere digestora tomu nie je inak. Ak nechcete, aby vaša domácnosť trpela vždy, keď sa rozhodnete variť, venujte výberu digestora pozornosť. Pozrime sa spoločne na typy digestorov a to, ako si vybrať ten správny.

Čo všetko zohľadniť pri výbere digestora? 

Pred tým, než sa rozhodnete pre kúpu digestora, by ste mali zvážiť jeho parametre a zistiť, či je do vašej kuchyne tou správnou voľbou. Pozrite sa na to, ktoré faktory sú rozhodujúce a uistite sa, že si vyberáte správne. 

Spôsob odsávania a výkon

Najdôležitejším parametrom, ktorý je potrebné pri výbere digestora zvážiť je spôsob, akým odsáva. Na výber máte odsávanie odvedením výparov von z interiéru. Odťahové digestory musia byť napojené na komín alebo vetracie potrubie. Druhá možnosť je odsávanie, ktoré vzduch recirkuluje a následne vracia späť do priestoru. Toto riešenie je veľmi obľúbené pretože si nevyžaduje napojenie na vetranie. Funguje vďaka filtrom, ktoré vzduch čistia od výparov a mastnotny. Vybrať si môžete aj digestor, ktorý disponuje obidvoma spôsobmi odsávania. Ide o kombinované riešenie, ktoré vám poskytne možnosť rozhodnúť sa, ako chcete odsávať výpary z varenia. 

Ďalším rozhodujúcim faktorom pri výbere digestora je jeho výkon. Výkon digestora vyberajte podľa veľkosti priestoru. Pripravte si rozmery vašej kuchyne a poraďte sa s odborníkom, ktorý vám odporučí digestor s požadovaným výkonom. 

Ďalšie dôležité faktory

Medzi ďalšie rozhodujúce parametre a faktory patrí hlučnosť digestora, správny rozmer a tiež typ filtrov, ktoré zabezpečujú čistenie vzduchu. Taktiež nezabudnite vybrať vhodný typ digestora pre vašu kuchyňu. Správny typ digestora zaistí, že všetko bude fungovať správne a tiež ladiť so zvyškom vašej kuchyne. Pozrime sa na konkrétne typy digestorov a ich výhody. 

Komínový digestor ako súčasť interiéru

Ak ste fanúšikom netradičného kuchynského dizajnu v industriálnom či rustikálnom štýle, komínové digestory sú pre vás ako stvorené. Každá časť digestoru je priznaná, a tak sa spotrebič stáva dizajnovou súčasťou interiéru kuchyne. Tento typ digestorov sa inštaluje priamo na stenu nad varnou doskou. V tomto prípade však nie je možné nad digestor umiestniť žiadnu skrinku ani policu. V tejto kategórii si môžete vyberať zo širokej ponuky digestorov s rôznymi sacími výkonmi od digestorov do malých kuchýň až po digestory s maximálnym výkonom do veľkých otvorených priestorov. 

Klasický podvesný digestor

S týmto typom digestora sa stretol už snáď každý. Ide o klasické a najlacnejšie riešenie, ktoré sa do kuchýň aplikuje už roky. Ak bývate v byte a chcete využiť priestor kuchyne efektívne, tento digestor bude správnou voľbou. Podvesné digestory sa umiestňujú pod skrinku, ktorá sa nachádza nad varnou doskou a zväčša disponujú nižším sacím výkonom. Preto ide o vhodné riešenie do malých panelákových kuchýň.

Nenápadný vstavaný digestor

Mnohí z nás riešia realizáciu novej kuchyne vstavanými spotrebičmi. Táto voľba predstavuje zlatú strednú cestu a pomôže vám zachovať línie kuchynskej linky. Vstavané digestory sa rovnako ako podvesné digestory inštalujú pod skrinku nad varnou doskou. Na rozdiel od podvesných digestorov sú nenápadné a takmer neviditeľné. Vďaka ich vyššiemu saciemu výkonu sú vhodné aj do kuchýň spojených s obývačkou. 

Digestory do otvoreného priestoru

Nachádza sa varná doska na kuchynskom ostrovčeku? Vyberte si digestor, ktorý je vhodný do otvoreného priestoru. Aj tu je však z čoho vyberať, preto by ste mali zohľadniť všetky typy digestorov, ktoré budú vhodné do otvoreného priestoru

Výsuvný digestor pri pracovnej doske 

Ak túžite po nenápadnom, ale efektívnom spôsobe odsávania, vyberte si z ponuky výsuvných digestorov. Výsuvné digestory, umiestnené pri pracovnej doske, predstavujú moderné riešenie, ktoré je možné aplikovať aj do otvoreného priestoru. Počas varenia ho jednoduchým pokynom vysuniete a zabezpečíte okamžité odsávanie. Po skončení sa digestor opäť na váš pokyn zasunie a splynie so zvyškom pracovnej plochy. 

Netradičný stropný digestor

Stropné digestory sú obľúbeným riešením, do kuchýň, kde sa nachádza varná plocha na ostrovčeku. Moderné stropné digestory sa inštalujú priamo do stropu nad varnou doskou a svojím vysokým sacím výkonom sa postarajú o okamžité a účinné odsávanie výparov aj vo väčších priestoroch. V tomto prípade máte tiež na výber rôzne dizajnové prevedenia, ktoré sa postarajú o to, aby digestor korešpondoval so zvyškom kuchyne. 

Premyslené integrované odsávanie vo varnej doske

Toto riešenie je vhodné pre tých náročnejších. Ak si potrpíte na luxusnom vzhľade kuchyne, zvážte integrované odsávanie priamo vo varnej doske. Takýto digestor ničím nenarúša vzhľad kuchyne a pomocou premysleného systému sa postará o okamžité odsávanie výparov z varenia. Navyše je tento typ digestora vhodný aj do otvoreného priestoru.

Možno sa vám zdá, že vybrať správny digestor je veda sama o sebe. V AgeTech vám však radi pomôžeme s výberom akýchkoľvek spotrebičov. Postaráme sa o to, aby splnili všetky vaše požiadavky a fungovali správne.

Share on:

Related Posts
29. mája 2023
Výpredaj: Vystavená rohová kuchyňa s ostrovčekom Dalno
12. apríla 2023
Inovácie a inteligentné riešenia pre kuchyne